Szosa z węgla wykuta MACH700

Szosa z węgla wykuta MACH700

17 lutego 2017 0 By marek

Karbonowa marketówka MACH 700

To była moja druga szosa w życiu i za razem pierwsza z karbonowa ramą i to jaką. To trzeba jej przyznać, prezentuje się świetnie i w kwestii wyglądu konkurencja może od niej odstawać. Nie zapominajmy że to wciąż jest rower marketowy, jednak czy to źle?

big_ddef42548600477bb2cdfbc72e4e01b4

Był to pierwszy rower szosowy na którym, przejechałem dwa triathlony 1/2 IronMan.

Specyfikacja

Rama MACH 700 wykonana z włókna węglowego EVO POWER, BTWIN stworzył ja z myślą o poprawie wydajności. W opisie producenta możemy znaleźć informacje że haki ramy wykonane zostały również z włókna węglowego. Waga w rozmiarze 59 to 1200 gramów. Rama ta wykorzystywana jest w kilku modelach rowerów francuskiego producenta. MACH 700 to najniższy z tych modeli, kolejne różnią się wykorzystanym osprzętem. Warto zwrócić uwagę, że ramę tą wykorzystuje zawodowa młodzieżowa grupa kolarska U19. Sponsorowana przez markę BTWIN to moim zdaniem krok w świetnym kierunku, ale czy pójdą dalej tą drogą? Większa sztywność, a co za tym idzie i lepsze osiągu gwarantuje potężna główka ramy i pokaźnych rozmiarów węzeł suportu. Rama ta na pewno zwraca uwagę swoim wyglądem, który znacznie wyróżnia ją na tle konkurencji.

Widelec w całości wykonany z włókna węglowego, pivot stożkowy u góry 1″1/8 i u dołu 1″1/2. Waga 320 gramów w rozmiarze 57.

Napęd: Nie pełna grupa SHIMANO 105

Manetki SHIMANO 105

Przerzutka przód SHIMANO 105

Przerzutka tył SHIMANO 105

Korba: BTWIN Comp kompaktowa 50×34, waga 785 gramów. Zaoszczędzili na cenie i sztywności i nie potrzebnie. Bo jest się do czego przyczepić.

Hamulce SHIMANO 105

Koła produkt własny marki BTWIN AERO 20/24 profil obręczy o wysokości 24 mm. Zastosowano 20 szprych aero, zapewniają one dynamikę przyspieszeń na fajnym poziomie. Szprychy zaplatane radialnie na piaście, dopuszczające większe napięcia, co poprawia sztywność boczną. Piasty wyposażone są w łożyska maszynowe zapewniające dobre toczenie. Waga 1760 gramów na parę i cena około 700 pln za komplet.
Waga całego roweru 8,6 kg w moim rozmiarze 59 nie jest ona powalająca. Jednak nie zapominajmy że ten rower w katalogowej cenie kosztuje tylko 4999 pln, przez co konkurencja na pewno musi zwracać na niego uwagę, a to dla nas konsumentów najlepsza informacja.

Co o nim myslę

Ten rower nie jest dla każdego i nie polecił bym go początkującym kolarzom. Wymusza on bardzo agresywną sylwetkę podczas jazdy, co przy dłuższej jeździe może być męczące i mało komfortowe. Wynika to z budowy ramy która ma niespotykanie wysoką rurę pod siodłową i wydłużoną rurę górna, a także standardowo zastosowany długi mostek.Endurance to to nie jest.

Niestety Decathlon jeszcze nie wprowadził jeszcze możliwości wyboru lub wymiany podzespołów swoich rowerów, podczas ich zakupu. Tak żebyśmy mogli skonfigurować chociażby długość mostka pod własne preferencje. Z doświadczenia wam powiem, że jeśli będziecie chcieli zmienić mostek na innej długości niż standardowy przy danym rozmiarze ramy. Jest to kwestia dogadania się z kierownikiem działu. Do wygody użytkowania nie przyczynia się również. tylni trójkąt który jest bardzo sztywny przez co słabo tłumi drgania. Mimo że zbudowany jest z karbonu. Z kolei przedni widelec w tej kwestii spisuje się świetnie.

 IMG_20160430_191127

Na pewno MACH 700 stanowi świetną bazę do rozbudowy i po zmianie kilku elementów na lżejsze sztywniejsze. Jak na przykład korba i kola, można spróbować zejść z wagą poniżej 8 kg a to już przełamanie ważnej granicy w świecie rowerów szosowych.

 IMG_20160112_203632

Jedyne o czym producent nie informuje to że ten rower/ ta rama nie nadaje się do montażu na tradycyjnym trenażerze. Ze względu na to że tylne haki w ramie są zbyt słabe, ale to tylko moja prywatna opinia.

Czy lepiej kupić karbonowy rower z marketu za 5000 pln czy lepiej używany rower , na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Na pewno jest to ciekawa propozycja dla tych którzy nie dysponują dużym budżetem, a chcą mieć rower karbonowy i nowy.

jedź do góry